Panduru, moment de sinceritate după CFR - FCSB: "N-am înţeles nimic din acest meci. A fost ceva frumos de duminică seara"

FCSB a fost condusă cu 2-0 de CFR Cluj, însă a revenit şi a egalat prin golurile marcare de Băluţă şi Dawa.

"Eu nu prea am înţeles nimic din acest meci. 60 de minute joacă CFR şi ai impresia că FCSB nu există, apoi Rocha face preluarea spre poartă şi Băluţă ia mingea şi marchează. Din acel moment, CFR nu mai joacă nimic, dar joacă FCSB.

Nu mai înţelegi nimic. Unii joacă 60 de minute, apoi joacă ceilalţi, patru schimbări la pauză, a fost ceva frumos aşa de duminică seara" , a spus Basarab Panduru la Prima Sport.

CFR Cluj - FCSB 2-2

CFR Cluj a remizat, duminică seară, pe teren propriu, scor 2-2, cu FCSB, într-un meci din etapa a noua a Superligii, în care a condus cu 2-0.

Au marcat: L. Munteanu ’36, ’49 / Băluţă ’59, Dawa ‘88.

CFR Cluj: M. Popa – Mogoş, Bolgado, Boben, Simao Rocha – Fică (Postolachi ’75), Djokovic, Ad. Păun (Artean ’64) – Deac (Korenica ’89), L. Munteanu (R. Filip ’75), Kamara (Michael ’90). Antrenor: Dan Petrescu

FCSB: Târnovanu – Pantea (Oct. Popescu ’46), M. Popescu, Dawa, Panţîru (Radunovic ’75) – Alhassan (Creţu ’47), Şut – Baeten (D. Popa ’47), Olaru, Miculescu (Băluţă ’47) – Fl. Tănase. Antrenor: Elias Charalambous

Afla mai multe despre: panduru