PAOK îşi consolidează poziţia de lider. Vicecampioana Greciei a învins Panetolikos

Echipa lui Răzvan Lucescu a făcut uitată înfrângerea din Europa League în faţa lui MOL Vidi. În competiţia internă, PAOK a trecut de Panetolikos, scor 2-1.

Vicecampionii Greciei au deschis târziu scorul, în minutul 62 şi au avut nevoie de un autogol. Marinakis şi-a trimis mingea în propria poartă şi a adus în avantaj formaţia lui Răzvan Lucescu.

Chupa Akpom, fotbalistul transferat de PAOK de la Arsenal a făcut 2-0 după 67 de minute din acest meci.

Oaspeţii au redus din handicap prin Crespo, în minutul 71. La Panetolikos, golgeterul Vlad Morar nu a evoluat, în timp ce la PAOK, Alin Toşca a fost titular.

PAOK este lider în Grecia cu 26 de puncte, două mai mult decât următoarea clasată, Atromitos.

În etapa viitoare, Lucescu Jr are meci special. La Salonic vine fosta sa formaţie, Xanthi, ocupanta locului 4 în clasamentul din Grecia după 10 etape.

Afla mai multe despre: răzvan lucescupaok