PAOK Salonic a dat de pământ cu Panathinaikos la Atena, scor 3-0. Răzvan Lucescu a relansat lupta pentru titlu în Grecia

PAOK Salonic a câştigat, duminică, la Atena, scor 3-0 contra celor de la Panathinaikos, într-o partidă din etapa cu numărul 19 din campionatul Greciei.

Echipa lui Răzvan Lucescu a pornit cu şansa a doua în derby-ul din Grecia, din prisma locului pe care îl ocupă în clasament, dar şi pentru că meciul a avut loc la Atena.

PAOK a avut un început mai greoi, dar băieţii lui Răzvan Lucescu a dat lovitura chiar la finalul primei reprize, lucru care i-a descătuşat pe fotbaliştii antrenaţi de român.

În minutul 45, Andrija Zivkovic a făcut 2-0, iar după doar 6 minute, Konstantelias, fotbalist în vârstă de 19 ani, a marcat golul 3 care a închis tabela.

După acest rezultat, PAOK Salonic s-a apropiat la doar 6 puncte de liderul Panathinaikos, iar lupta pentru titlu este ralansată în Grecia. În prezent, echipa lui Răzvan Lucescu este pe locul 4 în clasament, cu 39 de puncte.

Afla mai multe despre: paok-grecia-răzvan lucescu