”Parcă suntem blestemaţi pe terenul ăsta” Pap, dezamăgit după remiza cu Sepsi: ”Îmi pare rău că nu am putut s-o scot şi pe aia”

FC Botoșani

Sepsi Sfântu Gheorghe a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul disputat, duminică, pe teren propriu, cu FC Botoşani, în etapa a VII-a a Ligii I.

Gazdele au egalat în minutul 89 prin Dumitrescu, după ce oaspeţii marcaseră primii prin Chindriş.

”Am pierdut victoria pe final, iar in minutul 90. Zici ca suntem blestemati pe terenul asta, am mai fost egalati o data in minutul 90, dar ce sa facem e fotbal” a spus Pap, portarul formaţiei moldovene, şi unul dintre cei mai buni oameni ai partidei.

”Am facut un meci bun, cel putin in partea a doua un meci bun, este un punct bun pe un teren al unei adversare la play off, am tinut-o sub noi si mergem inainte si ne astepta un meci cu CFR Cluj. Am avut mult de munca, Sepsi e o echipa buna cu jucatori de valoare, mi-am facut treba bine. Imi pare rau pentru gol, ca nu am mai putut s-o scot si pe aia. Da, campiona cu un antrenor nou, dupa cum ati vazut noi jucam fotbal cu orice echipa, mergem jucam atacam d-aia si luam golurile astea pe final pe contraatac, nu zic de meciul asta, zic de meciul cu Rapid de etapa trecuta” a mai spus Pap, după partida cu Sepsi.

Afla mai multe despre: eduard papbotoşani