Parma s-a ”încurcat” cu Sudtirol. Ce note au primit Man şi Mihăilă

Parma a remizat cu Sudtirol, scor 0-0, în deplasare, în etapa cu numărul 32 din Serie B.

Parma, doar egal cu Sudtirol

În ciuda egalului cu cei de la Sudtirol, Parma domină clasamentul din Serie B, cu 66 de puncte, urmată de Cremonese, cu şapte puncte în minus.

Pentru prestaţia din această partidă, Mihăilă a fost notat cu 7,3 de portalul sofascore. În schimb, Dennis Man şi Daniele Casiraghi, jucătorul lui Sudtirol, au primit cele mai mari note de pe teren, 7,6.

Man şi Mihăilă au fost titulari, iar Mihăilă a fost înlocuit în repriza secundă, în minutul 78.

Man rămâne la Parma până la finalul sezonului

"Dennis Man şi apropiaţii săi negociază deja de câteva săptămâni prelungirea contractului pentru un an sau doi.

Toate discuţiile au fost amânate, însă, până la finalul sezonului, când Dennis Man va şti unde va evolua Parma în sezonul viitor, înainte de a merge la EURO 2024 cu naţionala României", scriu jurnaliştii de la Parma Today.