Partidă nebună între Sassuolo şi Spezia. Echipa lui Vlad Chiricheş a câştigat cu 4-1 şi a avut trei goluri anulate de VAR. Românul a fost titular

Sassuolo, cu Vlad Chiricheş titular, a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 4-1, echipa Spezia, într-un meci din etapa a doua a campionatului Italiei.

Sassuolo a avut trei goluri anulate pentru ofsaid după consultarea VAR, în minutele 20, 58 şi 69, toate trei marcate de Caputo.

Învingătorii au înscris prin Djuricic ’12, Berardi ’64 (penalti), Defrel ’66 şi Caputo ’76. Pentru Spezia a marcat Galabinov, în minutul 30.

Chiricheş a jucat până în minutul 78.

Partidele Napoli – Genoa, Crotone – AC Milan şi AS Roma – Juventus Torino au loc tot duminică, iar întâlnirea Bologna – Parma este programată luni.

Hellas Verona – Udinese s-a terminat 1-0, singurul gol al partidei fiind înscris de Favilli, în minutul 57.

Afla mai multe despre: sassuolospeziavlad chirichesserie a