Pas greşit pentru Galatasaray şi Moruţan! Echipa lui Fatih Terim a remizat cu o nou promovată

Stranieri

Galatasaray Istanbul a obţinut doar un punct, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa nou-promovată Altay, într-un meci care a contat pentru etapa a 15-a din campionatul Turciei.

Echipa lui Fatih Terim a remizat cu o nou promovată

Alex Cicâldău nu a făcut parte din lot, el fiind infectat cu COVID-19. Moruţan a fost introdus pe teren în minutul 69, dar nu a ieşit în evidenţă. Adversara fostului jucător de la FCSB a deschis scorul în minutul 17, prin Pinares, iar Galata a egalat graţie golului marcat de Dervisoglu, în minutul 34.

Echipa lui Moruţan a preluat conducerea în minutul 79, prin Diagne, dar bucuria a durat doar 7 minute, Bamba egalând după doar 7 minute.

Galatasaray traversează o situaţie dificilă şi este pe locul 6 în clasament. Echipa lui Moruţan şi Cicâldău are 4 meciuri consecutive fără victorie şi este la 16 puncte de liderul Trabzonspor.

Afla mai multe despre: galatasary-moruţan cicâldău