Paul Papp, sincer despre dificultăţile de la Petrolul: ”Sunt probleme! E greu, dar suntem aici”

Petrolul

Echipa Petrolul Ploieşti a încheiat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia CFR Cluj, în etapa a 13-a din Superligă.

Paul Papp, despre problemele financiare de la Petrolul

La Ploieşti, prima ocazie a aparţinut oaspeţilor, şutul lui Peter Michael fiind deviat peste poartă în minutul 6. Replica gazdelor a venit la lovitura de cap a lui Papp, care a trecut pe lângă bară, în minutul 28.

Nici repriza secundă nu a adus fotbal de mai bună calitate, ploieştenii nu au avut şut pe poartă, iar ocaziile au întârziat să apară până al cincilea minut al prelungirilor, când a ratat Păun. Partida s-a încheiat 0-0 şi CFR Cluj este pe locul 3, cu 19 puncte. Petrolul ocupă locul 5, tot cu 19 puncte.

Paul Papp a tras concluziile după remiza din Gruia şi a vorbit despre problemele financiare de la club.

”E important că n-am pierdut. Mergem înainte. N-a intrat mingea. Îmi pare rău, pentru că erau trei puncte importante care ne ajutau să ne menţinem acolo sus. Asta e!

Cred că avem un vestiar unit. Avem nişte caractere frumoase în vestiar. Cu toate problemele care sunt, ne gândim doar la fotbal şi ne gândim să adunăm puncte.

(n.r. Mai sunt probleme financiare la Petrolul?) Pot să vă spun că mai sunt probleme. Avem conducători care vă pot răspunde la întrebările astea. Eu sunt doar un jucător.

E greu, dar suntem aici. N-avem ce face, trebuie să mergem înainte, să ne vedem de target-ul nostru şi de munca noastră. Când te dedici în viaţă, recompensa va veni mai devreme sau mai târziu”, a declarat Paul Papp, la finalul meciului.

Echipele care au evoluat:

• PETROLUL: Zima - Ricardinho, Papp, Huja, Dumitriu - T. Keita - M. Rădulescu (D. Radu 73), Hanca, Jyry, Grozav – Akosah-Bempah (Moussaki 57). ANTRENOR: Mehmet Topal
  • CFR CLUJ: M. Popa - Simao Rocha, Leo Bolgado, M. Ilie, Camora - Fică, K. Keita (Al. Păun 68), Djokovic - Deac, P. Michael (L. Munteanu 46; Artean 90+3), Korenica (Postolachi 83). ANTRENOR: Dan Petrescu

Afla mai multe despre: paul papppetrolulcfr