Perioadă excelentă pentru Puşcaş. A marcat primul său gol pentru Palermo. Reuşita sa a adus victoria cu Lecce

Stranieri

Fotbalistul echipei Palermo, George Puşcaş, a înscris un gol în meciul câştigat, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Lecce, în etapa a opta a ligii secunde din Italia.

Este primul gol al lui Puşcaş pentru Palermo, echipă la care este legitimat din luna august. Puşcaş, care a intrat pe teren în minutul 82, a marcat în minutul 85.

Primul gol al învingătorilor a fost înscris de Nestorovski ’29, iar pentru gazde a marcat Tabanelli ’37. Echipa românului ocupă locul doi în clasament, cu 14 puncte şi un joc mai puţin faţă de prima clasată, Pescara (18 puncte).

Afla mai multe despre: george puscaspalermoserie a