Petrolul a pierdut la ultima fază meciul cu Hermannstadt! Nae Constantin îşi ceartă jucătorii: ”Ne-am căutat-o, nu am ştiut deloc să gestionăm situaţia”

Petrolul

Echipa FC Hermannstadt a învins sâmbătă, pe teren propriu, la Mediaş, formaţia Petrolul Ploieşti, scor 2-1, cu un gol marcat la ultima fază a meciului din etapa zecea a Superligii.

Takayuki Seto a deschis scorul pentru sibieni, cu un autogol imparabil, în minutul 10. Petrolul a egalat în minutul 28, prin Irobiso. Hermannstadt a câştigat prin golul lui Stoica, din minutul 90+3. Hermannstadt este singura echipă neînvinsă din Superligă.

Nae Constantin, antrenorul echipei Petrolul Ploieşti, a vorbit despre înfrângerea suferită în deplasare.

”Nu-i uşor când pierzi la ultima fază, dar ne-am căutat-o pentru că n-am ştiut deloc să gestionăm ultimele minute, am avut 2-3 momente în care puteam să ţinem mingea departe de poarta noastră. Nici n-aş putea să spun că nu e o victorie meritată pentru că au dat un gol mai mult decât noi meritatat”, a declarat Nae Constantin după meci.

Echipele care au evoluat:

FC HERMANNSTADT: Muţiu - Butean, Bejan, Stoica, Opruţ - Mino Sota, Biceanu (Răuţă 80) – Petrescu (Balaure 67), Alhassan, Oroian (Iancu 46) – Paraschiv (Buhăcianu 80). ANTRENOR: Marius Măldărăşanu

PETROLUL: Vâlceanu - Meijers, Tamaş, Juja – Borta (Pashov 82), Dumitriu (Cebotaru 66), Seto, Tavares, Ţicu – Irobiso (Măzărache 82), Grozav (Ivanovski 87). ANTRENOR: Nicolae Constantin

Afla mai multe despre: fc hermannstadtpetrolulnae constantin