Planic a rupt blestemul: ”Sunt foarte fericit că am marcat, dar trebuie să ne ridicăm nivelul jocului”

Bogdan Planic a reuşit să înscrie primul său gol pentru FCSB, reuşită prin care a adus un punct cu CFR Cluj. Fundaşul sârb spune însă că FCSB trebuie să-şi ridice nivelul de joc.

În urmă cu aproximativ o săptămână, Planic se plângea că nu reuşeşte să marcheze pentru FCSB: ”Parcă sunt blestemat”, a spus atunci. Însă primul gol pentru FCSB a venit cum nu se putea mai bine: contra lui CFR Cluj, în minutul 91, când tabela arăta 1-0 pentru oaspeţi. Planic spune că este în culmea fericirii:

”Sunt foarte fericit că am marcat. Îmi dau seama că am scos un rezultat bun, sunt fericit pentru acest gol. Şi momentul a fost excelent. Ultima oară când am vorbit cu presa am spus că cred că este un blestem că nu reuşesc să înscriu. Sunt cu atât mai fericit pentru acest gol. A fost un meci greu. Cred că trebuie să fim mulţumiţi, având în vedere că era 0-1 în minutul 90. Dar cred că trebuie să ne îmbunătăţim nivelul de joc”, a declarat Planic pentru Telekom Sport.

Afla mai multe despre: bogdan planiccfr clujfcsbliga 1