Portugalia, prima echipă calificată în finala Ligii Naţiunilor! Cristiano Ronaldo, de neoprit! CR7, hattrick de senzaţie

Portugalia este prima echipă calificată în finala Ligii Naţiunilor! Ibericii au câştigat cu 3-1 meciul cu Olanda, disputat la Porto, şi s-au calificat în ultimul act al competiţiei.

Cristiano Ronaldo a deschis scorul în minutul 25, dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri, iar elveţienii au egalat, în minutul 57, din penalty, prin Rodriguez.

Când partida se îndrepta spre prelungiri, Cristiano Ronaldo a ieşit din nou la rampă şi a rezolvat soarta calificării în doar două minute, 88 şi 90.

10,5 milioane de euro va primi naţionala care va câştiga Liga Naţiunilor

Joi, la Guimaraes, Olanda şi Anglia se întâlnesc în cealaltă semifinală. Finala competiţiei se va juca pe 9 iulie, la Porto.

Afla mai multe despre: portugaliacristiano ronaldoliga natiunilor