Posibilii adversari ai CFR-ului din 16-imile Conference League. Când va avea loc tragerea la sorţi

CFR Cluj a învins, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Ballkani, în ultima etapă a grupei G a Conference League, şi a încheiat grupa pe locul doi, care îi aduce calificarea în play-off-ul pentru optimile competiţiei.

În cealaltă partidă din grupă, Slavia Praga şi Sivasspor au remizat, scor 1-1. Sivasspor a acces în optimile de finală, terminând grupa pe primul loc.

Boateng a înscris în minutul 17, cu un şut din careu. În minutul 32, Malele a fost faultat în careu şi CFR a primit penalti. Ciprian Deac a executat, portarul Frasheri a apărat şutul românului, dar arbitrul german a decis ca lovitura de la 11 metri să fie repetată pentru că jucătorii de la Ballkani au intrat în careu în timpul executării penaltiului.

Tot Deac a fost jucătorul care a încercat să transforme, a schimbat colţul, dar portarul Frasheri a parat din nou.

În 16-imile Conference League sau play-off-ul pentru optimi, CFR va întâlni adeversarii care au terminat pe locul 3 în grupa din Europa League. Ardelenii îşi ştiu deja toţi adversarii, iar cel mai dificil pare a fi Lazio.