Preliminarii CM 2026 | Argentina şi Brazilia au fost învinse. Naţionala Selecao, în pericol

Reprezentativele Argentinei şi Braziliei au înregistrat înfrângeri, marţi, în meciurile disputate în preliminarile Cupei Mondiale din 2026.

Argentina, deţinătoarea trofeului CM, a pierdut cu 1-2 în faţa Columbiei, în deplasare. Învingătorii au marcat prin Mosquera ‚25 şi James Rodriguez ‚60 (penalti). Pentru argentinieni a înscris Nicolas Gonzalez, în minutul 48.

Brazilia a fost învinsă cu 1-0 de Paraguay. Golul a fost marcat de Diego Gomez, în minutul 20.

În calificările CONMEBOL pentru Cupa Mondială, Argentina este lider în clasament, cu 18 puncte, urmată de Columbia, care are 16 puncte. Brazilia este pe locul cinci, cu zece puncte.

Afla mai multe despre: argentinabraziliacupa mondialapreliminariirezultate