Prepeliţă nu-l iartă pe Latovlevici! L-a taxat dur după înfrângerea cu Universitatea Craiova: ”Astfel de gesturi nu le tolerez, nu accept aşa ceva”

FC Argeș

Formaţia Universitatea Craiova a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (1-0), echipa FC Argeş, într-un meci din prima etapă a play-off-ului Ligii 1.

Au marcat Gustavo ’22, Roguljic ’83 şi Baiaram ’84.

În minutul 71, de la oaspeţi a fost eliminat Latovlevici, el primind al doilea cartonaş galben.

Lui Andrei Prepeliţă, antrenorul echipei FC Argeş, nu i-a picat bine gestul lui Latovlevici şi l-a criticat după meci.

”Am întâlnit o echipă bună a campionatului, îmi pare rău pentru a doua repriză. Dacă rămăneam în 11... Astăzi ne-au lipsit şi câţiva jucători. Am încercat să jucăm. Am arătat mai bine, păcat, până la urmă se putea întâmpla ceva la 1-0. Şi euforia asta, am jucat luni seara, am ajuns la 5 la Piteşti. A venit meciul repede.

Dacă nu suntem la fel de uniţi, nu avem cum să facem puncte în play-off.

(n.r. - despre Latovlevici) Sunt supărat pe situaţie nu ai voie la nivelul ăsta, la experienţa lui să faci asemenea gesturi. La experienţa lui putea să o analizeze mai bine. Astfel de gesturi nu le tolerez, nu accept aşa ceva. Chiar dacă suntem prieteni, foşti colegi etc. E un duş rece”, a declarat Prepeliţă după meci.

Afla mai multe despre: latovleviciprepelitafc arges