Prima echipă promovată din Liga 2 în Superliga?! Formaţia cu nouă victorii din 10 meciuri pare de neoprit şi este cu un picior în prima ligă

Liga 2

Csikszereda continuă să defileze în Liga 2. Ciucanii au învins-o pe FCU Craiova 1948, scor 2-0, şi par de neoprit în acest moment.

La Miercurea Ciuc, Babati a deschis scorul în minutul 29, iar Csuros a lovit în minutele de prelungire şi a marcat pentru 2-0.

În urma acestui meci, Csikszereda şi-a consolidaat poziţia de lider în Liga 2, cu 28 de puncte după nouă partide, în timp ce FCU Craiova 1948 este pe un dezamăgitor loc 13, cu doar 14 puncte.

Csikszereda are nouă victorii şi un singur rezultat de egalitate în 10 partide, singura echipă care a reuşit să reziste în faţa elevilor lui Robert Ilyeş fiind Steaua.

Miercuri, ciucanii vor primi vizita Oţelului în Cupa României.

Afla mai multe despre: csikszeredafcu craiova 1948