Prima înfrângere a lui Gaziantep după 17 meciuri. Şumudică nu a stat pe bancă la meciul cu Sivasspor. Alex Maxim a marcat din nou

Fotbal

Gaziantep a suferit prima înfrângere după 17 etape, iar Marius Şumudică nu a fost pe banca echipei sale.

Gaziantep a suferit prima înfrângere

Gaziantep a suferit prima înfrângere în faţa celor de la Sivasspor, scor 2-1. Marius Şumudică nu a putut sta pe bancă la acest meci, pentru că a luat roşu, după un cumul de mai multe cartonaşe.

Maxim, care a fost integralist astăzi, a reuşit să deschidă scorul în minutul 4, iar Sivasspor a egalat prin Arslan la finalul primei reprize. Tot Arslan a fost şi cel care a înscris golul câştigător, care a adus victoria echipei sale. Pentru Sivasspor, Gradel a reuşit să ofere două pase de gol.

Min. 79 ROŞU Jefferson. Gaziantep a rămas în 10 jucători. Jefferson a luat un cartonaş roşu.

Min. 47 GOL Hakan Arslan. Sivasspor a marcat a doua oară tot prin Hakan Arslan, care a primit pasa de gol de la Gradel.

Min. 42 GOL Hakan Arslan. Sivasspor a egalat prin mijlocaşul Hakan Arslan, pe finalul primei reprize.

Min. 4 GOOOOOL Alex Maxim. Gaziantep deschide scorul prin Alex Maxim, care ajunge astfel la 9 goluri în acest sezon, în campionatul Turciei.

Gazianetp o va întâlni, în deplasare, pe Sivasspor în etapa cu numărul 17 din Super Lig. Echipa lui Şumudică este pe locul 3 şi are 31 de puncte, iar adversara sa este pe locul 14 cu 19 puncte.

Pentru deplasarea de astăzi, Şumudică nu se va baza pe Alin Toşca şi Kana-Biyik, iar Dicko şi Sousa sunt incerţi.

Echipele de start:

Gaziantep: Günay Güvenç - Oğuz Ceylan, Papy Djilobodji, Paweł Olkowski, Kubilay Aktas,Güray Vural - Kevin Mirallas, Amedej Vetrih, Jefferson - Muhammet Demir, Alexandru Maxim

Sivasspor: Ali Şaşal Vural - Uğur Çiftçi, Caner Osmanpaşa, Aaron Appindangoyé, Robin Yalçın -  Claudemir, Max Gradel, Fayçal Fajr, Hakan Arslan, Erdoğan Yeşilyurt - Olarenwaju Kayode

Afla mai multe despre: sumudica