Prima reacţie a lui Valentin Mihăilă după ce a jucat împotriva lui Inter

Inter a învins-o pe Parma în optimile Cupei Italiei, scor 2-1 după prelungiri.

Inter a învins-o pe Parma în optimile Cupei Italiei, scor 2-1 după prelungiri. Locul 6 din Serie B a condus-o pe formaţia lui Simone Inzaghi până în minutul 88.

Meciul s-a decis în prelungiri, după ce Lautaro Martinez a egalat în minutul 88 pentru Inter, iar Acerbi a înscris golul victoriei în minutul 110.

• Inter va juca în sferturi cu învingătoarea dintre Atalanta şi Spezia.

Mijlocaşul Dennis Man s-a accidentat la meciul pe care Parma l-a pierdut, marţi, pe teren propriu, scor 1-2, cu Inter Milano. În urma acestui rezultat, milanezii s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei Italiei.

Man s-a accidentat cu Juric, fiind înlocuit în minutul 26, de Juric, care a marcat golul Parmei în minutul 38.

Mesajul lui Valentin Mihăilă după ce a evoluat împotriva lui Inter

Valentin Mihăilă a intrat la Parma în minutul 81.

Deşi nu a avut o prestaţie reuşită în meciul cu Inter din Cupa Italiei, Valentin Mihăilă a transmis un mesaj încurajator pe reţelele sociale.

”Un meci grozav făcut de toţi băieţii. Acum ne gândim la următorul joc”, a scris Valentin Mihăilă, pe Instagram.

• 4.500.000 de euro este cota de piaţă a lui Valentin Mihăilă, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.com

Inter, locul 4 în Serie A, cu 34 de puncte după 17 etape, vine după două rezultate contradictorii în anul 2023, o victorie imensă cu liderul Napoli, scor 1-0, pe teren propriu, şi un egal surprinzător cu modesta Monza, scor 2-2, în deplasare.

Parma, locul 6 în Serie B, cu 27 de puncte după 19 etape, este departe de primele două poziţii, promovabile direct, dar şi-a consolidat poziţia de play-off (locurile 3-8 vor juca pentru al treilea loc promovabil).

Au evoluat următoarele echipe:

Inter: Onana - D'Ambrosio, De Vrij, Bastoni - Dumfries, Gagliardini, Asllani, Mkhitaryan, Gosens - Lautaro Martinez, Correa

Rezerve: Cordaz, Acerbi, Bellanova, Carboni, Curatolo, Darmain, Dimarco, Dzeko, Fontanarosa, Kamate, Skrinia, Stankovic, Zanotti

Antrenor: Simone Inzaghi

Parma: Buffon - Del Prato, Balogh, Valenti, Osorio - Vasquez, Bernabe, Sohm - Estevez, Benedyczak, D. Man

Rezerve: Corvi, Chichizola, Ansalid, Bonny, Camara, Charpentler, Circati, Coulibaly, Hainaut, Ingelese, Juric, Tutino, V. Mihăilă

Antrenor: Fabo Pecchia

Ghinionul îl urmăreşte pe Dennis Man! Fotbalistul s-a accidentat după doar 24 de minute în marele meci cu Inter Milano din Cupa Italiei, iar cel care l-a înlocuit a deschis scorul

Afla mai multe despre: valentin mihailainterparma