Prima reacţie a Simonei Halep după ce s-a calificat în sferturi la Roland Garros: ”Tot ce vine de aici încolo e ca un bonus pentru mine”

Tenis

Simona Halep, numărul 3 WTA, s-a calificat luni în sferturile de finală ale turneului de la Roland Garros, după o victorie obţinută în doar 45 de minute în faţa polonezei Iga Swiatek, locul 104 WTA, scor 6-1, 6-0.

La finalul partidei în care a spulberat-o în 45 de minute pe Iga Swiatek, intervievată de Cedric Pioline, campioana noastră a declarat: ”Este cea mai bună senzaţie să câştig aici şi aş vrea să mulţumesc mult acestui public minunat. Mă simt bine pe teren, nu mă stresez cu privire la rezultat, încerc să fac lucrurile aşa cum trebuie. Joc sferturi din nou, dar nu resimt presiunea. Tot ce vine de aici încolo e un bonus pentru mine, aşa că rămâne de văzut ce se va întâmpla de aici încolo” a mărturisit Simona Halep.

Următoarea adversară a Simonei Halep va fi învingătoarea dintre Amanda Anisimova (SUA), locul 51 WTA, şi Aliona Bolsova Zadoinov (Spania), locul 137 WTA, meci programat luni, în jurul orei 21:30.

Afla mai multe despre: simona haleproland garos