”Primim goluri ca la copii şi juniori” Robert Ilyes a vorbit după remiza cu Rapid: ”Ne-au taxat pentru că sunt o echipă mare”

Formaţia Sepsi Sfântu Gheorghe a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa Rapid, într-un meci din etapa a XI-a a Ligii 1, în care rapidiştii au condus cu 2-0.

Luckassen a marcat pentru gazde în minutele 28 şi 43, în timp ce Goge şi Alami au punctat pentru Rapid.În minutul 61, de la FC Rapid a fost eliminat Alami, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

”Pot să spun, iar ghinion. Pentru că luăm nişte goluri care cred că nici la copii şi juniori nu se pot lua” a explicat antrenorul interimar al gazdelor, Robert Ilyes.

”Până la urmă e bine că ne-am trezit şi am avut reacţie. Eu nu cred că ceva nu e în regulă la această echipă. Rapid a fost speculant, a avut două ocazii în primele zece minute şi a taxat ca o echipă mare. Deci, cam aşa se joacă fotbalul mare, noi trebuie să avem 7-8 ocazii ca să putem da un gol. Sau când avem ocazii de a şuta la poartă, noi mai mult încercăm filosofii şi şutăm peste poartă” a mai spus Ilyes, care ca jucător a evoluat şi pentru formaţia din Giuleşti

Afla mai multe despre: robert ilyes