Probleme mari pentru Marius Croitoru. Juan Bauza s-a rupt în meciul cu FCSB. Cât va fi indisponibil decarul oltenilor

FC U Craiova

Jucătorul echipei FC Universitatea Craiova, Juan Bauza, a suferit o fractură la unul dintre degetele de la piciorul drept la meciul cu FCSB, scor 1-1, din Superligă.

FCSB şi FC U Craiova 1948 au încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul disputat duminică seara, pe Arena Naţională, în cadrul etapei a treia din Superligă. FCSB a deschis scorul pe Arena Naţională, printr-un jucător abia intrat pe teren, Joonas Tamm, care a înscris cu un şut din careu, în minutul 47.

Zece minute mai târziu, Dawa l-a călcat pe Andre Duarte în careu, iar arbitrul Adrian Cojocaru a acordat penalty după consultarea VAR. Lovitura de pedeapsă a fost transformată de Compagno.

Bauza va fi indisponibil pentru următoarele 45 zile, a anunţat clubul craiovean. Bauza a fost înlocuit în minutul 90 al meciului de pe Arena Naţională cu Grigore.

Bauza a început fotbalul la Colon Santa Fe în Argentina şi a mai jucat pentru formaţiile Mendoza şi Gornik Zabrze. Experienţa din Polonia a fost prima în Europa pentru talentatul mijlocaş sud-american.

Afla mai multe despre: fc u craiova-bauza-superligă-marius croitoru