Radu Drăguşin, titular pentru Tottenham într-un amical de top cu Bayern! Nemţii s-au impus la limită

Echipa germană Bayern Munchen a învins sâmbătă, la Seul, în Coreea de Sud, formaţia engleză Tottenham, scor 2-1. Fundaşul român Radu Drăguşin a fost titular la londonezi.

Radu Drăguşin, titular pentru Tottenham împotriva lui Bayern Munchen

Radu Drăguşin a intrat din primul minut al meciului cu Bayern Munchen şi a jucat pe întreaga durată a primei reprize, fiind înlocuit la pauză cu mijlocaşul Yves Bissouma.

Bavarezii au deschis scorul în minutul 4, prin Gabriel Vidovic. În minutul 54 Leon Goretzka a înscris al doilea gol al germanilor, iar Tottenham a redus din diferenţă prin reuşita lui Bissouma, din minutul 66.

Bayern s-a impus cu 2-1 aducând echipei lui Ange Postecoglou prima înfrângere in cele cinci meciuri amicale disputate.

Tottenham şi Bayern se vor întâlni într-un al doilea meci amical, la Londra, în ziua de 10 august.

Afla mai multe despre: radu dragusinbayern munchentottenham