Rapid, victorie la scor în Liga a 3-a, cu Delta Tulcea. Giuleştenii trec pe primul loc

Fotbal intern

FC Rapid a câştigat fără probleme, 5-0, cu Delta Dobrogea Tulcea, în a treia etapă din Liga a 3-a. În urma victoriei, giuleştenii trec pe primul loc.

În meciul disputat pe Giuleşti, Rapid a intrat cu un avantaj de 2-0 la pauză, datorită golurilor marcate de Vlada şi Cârstocea în minutul 4, respectiv minutul 31. După pauză a punctat şi Matulevicius, în minutul 51. Scorul a prins proporţii reale spre final, Jurj a înscris din penalty în minutul 86, în timp ce Goge a închis tabela în al patrulea minut de prelungire.

În urma victoriei, Rapid trece pe primul loc, cu şapte puncte acumulate după trei etape, la egalitate de puncte cu SC Popeşti-Leordeni, CS Făurei şi Unirea Slobozia.

Afla mai multe despre: rapidliga a 3-a