Rareş Ilie a marcat pentru Lausanne în campionat, însă s-a accidentat şi a părăsit terenul după doar 36 de minute

Fotbal

Internaţionalul român de tineret Rareş Ilie a marcat un gol pentru FC Lausanne-Sport, care a dispus de Yverdon Sport FC cu scorul de 3-1, sâmbătă, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 24-a a ligii elveţiene de fotbal.

Rareş Ilie a marcat pentru Lausanne

Donat Rrudhani (9) a deschis scorul, Kaly Sene (20) a majorat diferenţa, iar Rareş Ilie a înscris în min. 29, însă s-a accidentat şi a fost schimbat în min. 36. Golul oaspeţilor a fost reuşit de Marley Ake (45+2).

• Yverdon a evoluat în zece oameni din min. 31, când a fost eliminat Niklas Gunnarsson.

Mijlocaşul ofensiv român are 3 goluri marcate şi 3 pase decisive în 19 partide în acest sezon în campionat. iar transfermarkt.de îl cotează, în acest moment, la 2.800.000 de euro.