Răspunsul lui Pancu atunci când a fost întrebat dacă şi-ar dori un patron ca Gigi Becali la Rapid

Fotbal intern

Veteranul Daniel Pancu şi-a condus din teren echipa spre o nouă victorie, 2-0 împotriva celor de la Carmen. Nu a fost un meci deloc uşor, giuleştenii deschizând scorul abia în minutul 85.

Întrebat la finalul meciului dacă şi-ar dori un investitor ca Gigi Becali la Rapid, Pancu a răspuns: "Mai mulţi şi mai puternici". Idolul tribunelor din Giuleşti s-a arătat totodată indignat de suma stabilită de Valerii Moraru pentru brandul Rapid.

Licitaţia pentru brandul Rapid va porni de la 3,4 milioane de euro, deşi experţii în domeniu stabiliseră iniţial că brandul al valora în acest moment doar 405.000 euro. Prima licitaţie va avea loc în luna noiembrie. Dacă nu va exista niciun doritor, suma va scădea de două ori cu 10%.

Academia Rapid a câştigat cu 2-0 partida jucată în Giuleşti împotriva celor de la Carmen Bucureşti, revenind pe primul loc în clasamentul Ligii a 4-a. Ambele goluri au venit în ultimele cinci minute de joc.

Afla mai multe despre: daniel pancufcsbgigi becalirapidgiulesti