Răzvan Lucescu a suferit din nou! Ce a făcut PAOK în campionat, în primul meci după înfrângerea cu FCSB, din Europa League

Echipa greacă PAOK Salonic, antrenată de românul Răzvan Lucescu, a câştigat duminică seara, în deplasare, scor 2-0, în faţa formaţiei Levadiakos, în etapa a şaptea din campionatul Greciei.

Victorie pentru PAOK Salonic, scor 2-0 cu Levadiakos

PAOK a suferit şi în meciul cu Levadiakos, iar victoria a venit pe final. Mai întâi gazdele au ratat un penalti, în minutul 70, prin Guillermo Balzi, care a trimis în bară. Oaspeţii au reuşit să deschidă scorul în minutul 86, prin Camara, pentru ca în minutul 90+2 Schwab să stabilească rezultatul final.

Levadiakos – PAOK 0-2, elevii lui Răzvan Lucescu au bifat prima victorie după trei eşecuri consecutive în toate competiţiile.

În clasament, PAOK este pe prima poziţie, cu 16 puncte, în timp ce Levadiakos e penultima, a 13-a, cu 4 puncte.

Afla mai multe despre: paokrazvan lucescu paok