Răzvan Lucescu, neliniştit înainte de PAOK - FCSB: ”Lucrurile nu merg aşa cum ne dorim”

Fotbal internațional

PAOK pare că nu îşi revine după eşecul din Europa League cu Galatasaray, scor 3-1.

Răzvan Lucescu, după înfrângerea lui PAOK

Formaţia antrenată de Răzvan Lucescu a pierdut derby-ul oraşului Salonic în faţă lui Aris cu scorul de 1-0.

Meciul a fost echilibrat cu şanse de ambele părţi, posesia fiind de partea lui Paok, dar în minutul 63 Aris a reuşit să înscrie prin Molo.

Răzvan Lucescu a dat primele explicaţii pentru eşecul suferit de PAOK.

”Suntem la un nivel la care facem lucrurile bine, dar nu mereu se întâmplă să şi iasă aşa cum ne dorim. În afară de gol, nu îmi aduc aminte de vreo fază periculoasă la adversari.

Noi am avut multe ocazii, dar nu am înscris. A fost genul de meci în care faci totul perfect, dar rezultatul nu este cel aşteptat. Mai ales în a doua repriză, am avut în totalitate posesia. Iar în alte partide nu joci deloc bine dar rezultatul este de partea ta”, a explicat Răzvan Lucescu după meci.

PAOK se află pe locul trei şi rămâne la un punct de primul loc, care este ocupat de AEK Atena, urmând să se întâlnească într-un meci direct în etapă a opta din "Super League".

Afla mai multe despre: răzvan lucescupaokfcsb