Răzvan Marin a demonstrat şi împotriva lui Inter! Ce notă a primit şi ce au remarcat italienii

Serie A

Cagliari şi Inter s-au întâlnit în etapa cu numărul 37 din Serie A, 1-3.

Inter speră la o minune în ultima etapă, după ce a câştigat pe terenul lui Cagliari. Răzvan Marin a fost singurul jucător al sarzilor care a ameninţat poarta lui Handanovic în prima repriză. Totuşi, nerazzurrii au fost cei care au marcat. Darmian a deschis scorul. La cinci minute după pauză, Lautaro Martinez a dublat avantajul echipei lui Simone Inzaghi. Cagliari a revenit în joc prin Lykogiannis. Grecul a marcat senzaţional, cu un şut de la distanţă. Emoţiile au fost risipite de acelaşi Lautaro, care a ajuns la 21 de goluri marcate în acest sezon.

Cei de la tuttomercatoweb i-au acordat lui Marin a doua cea mai mare notă din echipă, după portar, având 6.5: „Dintre mijlocaşii lui Cagliari el este cel mai proeminant. Intră în meci cu un şut puternic, care nu se duce mult pe lângă, apoi se luptă la mijloc şi încearcă să creeze câteva ocazii vertical. Assist-ul pentru Lykogiannis a fost al său”.

Inter s-a impus cu 3-1 şi e în continuare la două puncte în spatele lui Milan. În schimb, Cagliari este cu un picior în Serie B.

Afla mai multe despre: răzvan marincagliariinter