Răzvan Marin, gol pentru Cagliari în amicalul contra celor de la Vicenza

Răzvan Marin a marcat un gol pentru Cagliari în partida amicală contra Vicenzei.

În minutul 16 al amicalului dintre Vicenza şi Cagliari, Răzvan Marin a deschis scorul pentru formaţia sa. Românul a fost titular şi pare că şi acest sezon îl va începe din postura de stâlp al liniei mediene a lui Cagliari.

După pauză, Cagliari a marcat de încă două ori. Mai întâi Pavoletti a marcat în minutul 51, pentru ca zece minute mai târziu, Dalbert să facă 3-0 pentru gruparea la care evoluează şi Răzvan Marin.

Următoarele două meciuri ale echipei lui Marin sunt contra germanilor de la Augsburg, pe 31 iulie şi contra celor de la Olbia, pe 4 august.

În această vară, Cagliari l-a transferat pe Gabriele Zappa de la Pescara, pentru 3.5 milioane de euro, dar şi pe Kevin Strootman şi Dalbert, ambii aduşi sub formă de împrumut de la Marseille, respectiv Internazionale Milano

Afla mai multe despre: răzvan marincagliari,