RB Leipzig, adversara Craiovei în turul al treilea preliminar al Ligii Europa

RB Leipzig s-a calificat, joi seară, în turul al treilea preliminar al Ligii Europa, deşi a încheiat la egalitate, scor 1-1, în deplasare, manşa retur cu formaţia suedeză Hacken, din runda secundă a competiţiei.

Formaţia germană a câştigat meciul tur cu scorul de 4-0, astfel că merge în turul trei, acolo unde va întâlni Universitatea Craiova, câştigătoarea Cupei României, care va lua startul direct în această fază a competiţiei.

În partida de joi seară, Massimo Bruno a deschis scorul pentru germani, în minutul 47, iar gazdele au egalat în minutul 85, prin Daleho Irandust.

Partida tur dintre Leipzig şi Universitatea Craiova va avea loc, la 9 august, în Germania, iar returul la 16 august, pe stadionul Ion Oblemenco.

Afla mai multe despre: craiovaeuropa leagueleipzig