Reacţia categorică a lui Toni Petrea după ce Chindia a pierdut împotriva CFR-ului: ”De ce mi-a fost frică n-am scăpat”

Echipa CFR Cluj a învins duminică, pe teren propriu, formaţia Chindia Târgovişte, scor 2-0, în etapa a 19-a din Superligă.

Reacţie categorică a lui Toni Petrea după ce Chindia a pierdut împotriva CFR-ului: ”De ce mi-a fost frică n-am scăpat”

Kolinger a deschis scorul cu o lovitură de cap în minutul 16. Golul de 2-0 a fost marcat de Cristian Manea, din penalti, în minutul 80.

CFR  Cluj se află pe locul secund în campionat, cu 40 de puncte.

Toni Petrea, antrenorul echipei Chindia, a vorbit despre înfrângerea de azi împotriva campioanei CFR.

”Ştiam forţa acestei echipe. Stilul de joc. De ce mi-a fost teama nu ams scăpăt. Am luat goluri din faze fixe. Nu ne-am închis, am încercat tot timpul să punem probleme, că doar aşa poţi să speri la ceva. Am încercat... A venit acel penalty, 2-0 şi cam asta a fost. Felicit echipa CFR-ului pentru victorie, dar şi noi cred că am avut o replică bună.

Nu sunt adeptul să vorbim la cald, i-am încurajat, cred că am făcut un joc destul de bun. Noi nu am avut inspiraţie la finalizare, dar jocul chiar m-a mulţimit uneori... Avem meciuri destul de dificile. Mai avem un meci de cupă miercuri... E luptă foarte strânsă, atât în partea de sus a clasament, cât şi pentru play-out”, a declarat Toni Petrea după meci.

Echipele care au evoluat:

• CFR CLUJ: Scuffet - Manea, Kolinger, Burcă, Camora – Deac (Roger 84), Cvek (Bordeianu 89), Boateng (Hoban 90) - Yeboah, Janga (Mistrati 89), Petrila (Gîdea 83). ANTRENOR: Dan Petrescu
  • CHINDIA TÂRGOVIŞTE: Căbuz - Căpuşă (Mihaiu 82), Celea, Orozco, Ioniţă - Vorobjovas, Passaglia (A. Şerban 81) - Neguţ, Popadiuc, Dumitraşcu (Grubac 65; Cherchez 74) – Popa. ANTRENOR: Anton Petrea

Afla mai multe despre: cfr clujtoni petreachindia