Reacţia lui Adi Mutu după victoria cu CS Mioveni: ”Este o seară frumoasă” + Ce spune despre debutul lui Luckassen

Rapid

Echipa Rapid Bucureşti a învins sâmbătă, pe teren propriu, echipa Mioveni, scor 2-1, într-un meci din etapa a 11-a a Superligii. Rapid are 24 de puncte şi e pe locul secund în campionat.

În minutul 8, arbitrul Mladinovici a anulat, după analiza VAR, un gol al Rapidului, înscris de Papeau. În minutul 23 Scarlatache a înscris cu o lovitură de cap la un corner. Oaspeţii au rămas în zece oameni în minutul 34, când V. Pop a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat. Antonio Sefer a egalat în minutul 39, iar golul victoriei giuleştene a fost înscris în minutul 87, de Luckassen.

Adi Mutu, antrenorul echipei Rapid, şi-a felicitat jucătorii pentru victoria împotriva Miovenului.

”Este o victorie frumoasă, a fost muncită. Dacă se valida acel gol... Important e că am câştigat, suntem pe primul loc, la egalitate cu Farul. Mă bucur că echipa a avut reacţie după golul primit. Atfel de meciuri sunt importante, sunt grele, şi mă bucur că învâţăm să le câştigăm. Este o seară frumoasă pentru noi. (n.r. Luckassen) Azi i-am dat mai multe minute decât aş fi vrut iniţial, dar până la urmă a ieşit bine. Mă bucur pentru echipă, pentru reacţie, pentru atitudine! Săpunaru e căpitanul nostru, ştie ce înseamnă spiritul Rapidului şi îi învaţă şi pe ceilalţi”, a declarat Adi Mutu după meci.

Au evoluat următoarele echipe:

RAPID: Moldovan - Onea, Săpunaru, Dr. Grigore (Cr. Albu 69), J. Morais (F. Ştefan 61) – Kait (Emmers 38), Crepulja, Sefer (69 Pănoiu) - Papeau, Dugandzic, Costache (Luckassen 69). ANTRENOR: Adrian Mutu

CS MIOVENI: I. Popescu - Balaur, Scarlatache, Garutti (Kabananga 90) - Oancea, Lixandru, V. Pop, Trif (Burlacu 85) – Blănaru (Rădescu 46), Krasniqi (Carnat 49), Buziuc (Panait 46). ANTRENOR: Flavius Stoican

Afla mai multe despre: rapidcs mioveni