Reacţia lui Adi Vasile după victoria cu Podravka + Ce spune despre următoarele partide din Liga Campionilor

Handbal

Campioana României la handbal feminin, CSM Bucureşti, a învins duminică, pe teren propriu, formaţia Podravka Koprivnica, scor 29-21 (19-10), în etapa a 12-a din grupa A a Ligii Campionilor.

Principalele marcatoare ale partidei au fost Arntzen şi Omoregie, câte 5 goluri, pentru CSM, respectiv Milosavljevic şi Mugosa, câte 6, pentru Podravka.

"Cred că un joc în care pe lângă ca trebuia să câştigăm pentru că asta trebuia să se întâmple. Un joc în care am urmărit să dăm cât mai multe minute tuturor fetelor să odihnim un pic şi din fetele care sunt şi un pic mai înaintate în carieră ca să nu zic altfel şi care au mai multă încărcătură.

Greşelile sunt inerente când joci 60 de minute un meci de handbal cred că ăstea fac parte din viaţa noastră. Fiecare meci e foarte important.

Ne aşteaptă două meciuri cu primele 2, primele 3 din grupa şi Rostov şi Esbjerg aşa că eu le văd nişte partide foarte intense pe care de abia aştept să le jucăm'', a declarat Adi Vasile.

În urma rezultatului, CSM Bucureşti adună 14 puncte şi se află pe locul 5 în grupa A.

În următoarea rundă, penultima a grupei, CSM Bucureşti va juca în deplasare cu Rostov-Don, în 12 februarie.

Afla mai multe despre: adi vasilecsm bucureşti