Reacţia lui Ancelotti, după înfrângerea Realului: "PSG a meritat să câştige. Recunosc, a jucat mai bine"

PSG a învins-o, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), pe Real Madrid, în prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor. Messi, care a avut o evoluţie ştearsă, a ratat un penalty, iar Mbappe a marcat în final, după o acţiune personală, în minutul 90+4.

"PSG a meritat să câştige, pentru că a jucat mai bine decât noi. Am avut dificultăţi să ieşim de sub presiune, ceea ce de obicei facem bine, ne-a lipsit coordonarea în apărare... Nu, nu a fost o seară bună pentru noi.

Dar acesta este doar primul tur al acestor optimi. Ne păstrăm încrederea pentru meciul de acasă. Stadionul ne va împinge de la spate. Calificarea nu este pierdută", a declarat Ancelotti, potrivit lequipe.fr.

În minutul 61, Carvajal l-a faultat pe Mbappe în careu. Penalty-ul a fost executat de Messi, dar Courtois a respins în corner.