Reacţia lui Daniel Opriţa după victoria cu Politehnica Iaşi + Ce spune despre derby-ul cu Dinamo

Steaua

Formaţia CSA Steaua a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Politehnica Iaşi, în primul meci al etapei a cincea din Liga 2.

Învingătorii au marcat prin Chipirliu ’22 şi Popa ’63. Pentru Poli Iaşi a înscris Plohotniuk, în minutul 89.

”Am trăit cu mari emoţii, nu mi-aş fi dorit să ne dea gol în ultimele minute ca să trăim aşa cum am trăit acest final. Pentru că era presiune pentru că nu reuşisem să câştigăm niciun meci acasă. Nu câştigasem niciodată împotriva lui Claudiu Niculescu şi azi am reuşit să luăm şi primele trei puncte acasă.

(n.r. despre meciul cu Dinamo pe Arena) Era important pentru moralul nostru înaintea meciului cu Dinamo. Pentru că suporterii îşi doresc foarte mult, e eternul deby şi mai ales că se joacă pe Arena. Sperăm să fie cât mai multă lume şi să fie spectacol frumos şi să ne mulţumim suporterii în acel meci.

Acolo nu mai contează locul în clasament, în ce formă eşti, toţi se motivează şi o să dea totul în acel meci”, a declarat Daniel Opriţa.