Reacţia lui Florin Pârvu după ce încasat cinci goluri de la CFR: ”Îmi asum întreaga responsabilitate”

Petrolul

Formaţia CFR Cluj a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 5-2, echipa Petrolul Ploieşti, în ultimul meci al etapei a XXVII-a din Superliga.

Golurile au fost marcate de Deac (11), Birligea (49), Janga (66), Maglica (73) şi Boateng (80) pentru CFR Cluj, în timp ce pentru Petrolul au punctat Bratu (77) şi Purtic (82).

Florin Pârvu, antrenorul echipei Petrolul, a vorbit despre înfrângerea de azi de pe Ilie Oană.

”Prima repriză a fost bună, asta iau după meciul ăsta, am fost egali CFR-ului. Ei cred că in prima repriză au avut golul. CFR-ul e o echipă foarte bună, experimentată. Îmi asum întreaga responsabilitate.

Mă bucur foarte mult pentru Mario că a înscris, pentru Purtic, pentru că au nevoie de încredere pentru ce urmează. Trebuia să facem ce am făcut în prima repriză. Prima repriză a fost bună ca atitudinea, ne-a lipsit golul. La golul 2 ne-am dereglat puţin”, a declarat Pârvu după meci.

Echipele care au evoluat:

• Petrolul Ploieşti: Leitner - Pashov (Bratu '64), C. Achim, Santos - Borţa (Doua '71), L. Dumitriu (Budescu '68), T. Seto (Purtic '82), Jair, Ţicu - Irobiso, Grozav (Tucaliuc '82). Antrenor: Florin Pârvu
  • CFR Cluj: Scuffet - Braun, Kolinger, Burcă, Camora - Deac (Maglica '70), N. Boateng (Cvek '81), Muhar (Hoban '81), Krasniqi (Yeboah '70) - Janga, Birligea (Petrila '56). Antrenor: Dan Petrescu

Afla mai multe despre: petrolulflorin pârvu