Reacţia lui Florin Pîrvu după Petrolul - Oţelul 2-2: „Nu am reuşit să ne închidem mai mult, trebuie să fim mai atenţi!”

Petrolul

Petrolul a încheiat la egalitate, scor 2-2, cu Oţelul în Superligă.

Deşi au avut 2-0, „lupii galbeni” nu au reuşit să gestioneze finalul de meci şi au fost egalaţi de moldoveni. La finalul meciului, antrenorul prahovenilor a tras concluziile.

„A fost un meci foarte deschis. Ştiam că ne aşteaptă un meci foarte greu, cu o echipă organizată, care are tranziţii pozitive foarte bune. Am început puţin mai slab jocul, dar am reuşit să înscriem, să intrăm cu 1-0 la pauză. Am reuşit apoi să marcăm şi golul de 2-0.

Din păcate am făcut câteva greşeli de poziţionare şi au reuşit să ne egaleze. Din păcate n-am reuşit să câştigăm în această seară şi suntem dezamăgiţi. Nu am reuşit să ne închidem mult mai bine. La 2-0 pentru noi am avut şi o bară prin Grozavu. Dacă înscriam acolo s-ar fi încheiat jocul. Trebuie să fim mult mai atenţi”, a declarat Florin Pîrvu la finalul meciului.

Dorinel Munteanu, după Petrolul - Oţelul 2-2: „Scenariul a fost acelaşi! Eu îi pot duce doar până în 16 metri!”

„Scenariul a fost acelaşi ca în etapa trecută. Echipa mai bună a fost şi acum Oţelul Galaţi. Atât în prima repriză, cât şi în a doua repriză cred că a fost o singură echipă pe teren. Am avut foarte multe ocazii, dar jocul echipei îmi dă speranţe. Am încredere în echipa pe care o conduc şi sunt convins că şi victoriile vor veni.

Antrenorul îi duce pe jucători până în 16 metri, acolo e inspiraţia jucătorilor. Am prins un portar advers într-o formă extraordinară. Din păcate plecăm la Galaţi cu un singur punct, dar jocul a fost pozitiv. Sunt mulţumit. Le-am spus la pauză să mărească ritmul pentru că echipa e foarte bine pregătită. Şi ce dacă etapa viitoare vine Rapidul la Galaţi? În Superligă totul e posibil”, a declarat Dorinel Munteanu la finalul meciului.

Afla mai multe despre: petrolulotelulsuperligaflorin pirvu