Reacţia lui Florinel Coman după intrarea "criminală" a lui Onea: "Am făcut injecţii la pauză, am sărit trei metri"

FCSB a pierdut meciul cu Rapid, scor 0-1, şi a rămas la cinci puncte în spatele liderului Farul Constanţa. În minutul 4, Onea a avut o intrare extrem de dură asupra lui Florinel Coman, însă centralul Feşnic i-a acordat fundaşului doar cartonaşul galben.

"Am avut ocazii foarte mari, dar nu am reuşit să marcăm. Am început meciul foarte prost, dar cred că un egal era echitabil. Fanii noştri chiar au fost super, ţin să-i felicit pe această cale, Rapid are fani, n-am ce să zic, cântă foarte ok, dar îmi pare rău că nu am luat cele trei puncte.

Chiar am avut ocazii, dacă nu aveam ocazii, puteam spune că a fost un meci foarte slab. Chiar şi eu am avut o ocazie foarte mare, îmi pare rău, acum trebuie să mergem să câştigăm la Craiova. Puteam face pasul să trecem peste CFR, a fost o deplasare grea, iar acum chiar ne pare rău. Altfel stăteam de vorbă dacă treceam peste CFR. Dacă egalam până în minutul 65, cred că puteam să întoarcem rezultatul.

(n.r. despre intrarea lui Onea) Aţi văzut cum am sărit trei metri. Cum vi s-a părut? Nu am putut să mai alerg, am şchiopătat, am făcut injecţii la pauză, e normal? Chiar am vorbit la final cu arbitrul, chiar a arbitrat super, asta este" , a declarat Florinel Coman.

Rapid - FCSB 1-0

Rapid a învins-o, duminică, pe teren propriu, scor 1-0, pe FCSB, în ultimul meci al etapei a cincea din play-off-ul Superligii.

FCSB rămâne pe locul al treilea în clasament, cu 37 de puncte, în timp ce Rapid este pe 5, cu 31 de puncte.

• RAPID: H. Moldovan - Onea, Săpunaru, D. Grigore, Junior Morais (Florin Ştefan 77) - Al. Albu, Kait, Al. Ioniţă II (Emmers 65) – Sefer (Pănoiu 90), Dugandzic, Funsho Bamgboye. ANTRENOR:  Adrian Mutu
  • FCSB: Târnovanu - Sorescu, Dawa (I. Cristea 46), Tamm, Radunovic – Edjouma (Omrani 46), Şut (Miculescu 85), Olaru - Oct. Popescu, Compagno (Cordea 46), Fl. Coman. ANTRENOR: Elias Charalambous

Afla mai multe despre: coman