Reacţia lui Gigi Becali după ce a văzut cum s-a mişcat un jucător de la FCSB: ”Face precum Neymar!”

Echipa CFR Cluj a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 1-1, meciul disputat în compania formaţiei FCSB, în etapa a treia din play-off-ul Superligii.

Clujenii au cerut penalti chiar în minutul 1, când au reclamat că Iulian Cristea a comis henţ în careu. În minutul 19 gazdele au deschis scorul, la o minge respinsă de Târnovanu, Bîrligea a înscris din careu. Bucureştenii au egalat în minutul 68, când Florinel Coman a marcat dintr-o lovitură liberă executată perfect. În minutul 90 arbitrul Radu Petrescu a anulat un gol al lui Omrani, pentru ofsaid, după ce a fost consultat sistemul VAR.

Florinel Coman (25 de ani) a marcat un gol superb în CFR - FCSB 1-1, fiind unul dintre cei mai buni fotbalişti ai partidei din Gruia, de duminică seară.

Evoluţia lui Coman l-a încântat şi pe Gigi Becali, care l-au lăudat, azi, pe jucător.

”Despre Florinel v-am spus. A devenit mai bun atunci când l-am luat eu. A făcut salt. A înţeles că nu merge. Vine, se antrenează şi se antrenează separat, singur. A făcut ce face Neymar. Aşa se joacă cu mingea, precum Neymar. L-a motivat Dumnezeu, care i-a zis <<Vezi că Tănase ia milioane de euro, Cicâldău ia milioane, Man ia milioane, care erau mici în faţa ta>>. El trebuie să ia mai multe milioane, că acum gata”, a declarat Gigi Becali.

CFR Cluj rămâne pe locul 2, cu 35 de puncte, la patru puncte distanţă de lider, Farul Constanţa. FCSB are 34 de puncte şi este pe locul 3.

Echipele care au evoluat:

• CFR CLUJ: Scuffet - Cr. Manea, A. Burcă, Yuri, Braun (Peteleu 86) - C. Deac (Maglica 85), Muhar (Hoban 76), Cvek, Ermal Krasniqi – Janga (Yeboah 76), Bîrligea (Petrila 59). ANTRENOR: Dan Petrescu
  • FCSB: Târnovanu - Sorescu, I. Cristea (Radaslavescu 62), Tamm, Radunovic - Ovidiu Popescu, Ad. Şut (Dawa 46), Olaru – Miculescu (Cordea 46), Compagno (Omrani 69), Fl. Coman. ANTRENOR: Mihai Pintilii

Afla mai multe despre: gigi becaliflorinel comanneymar