Reacţia lui Joonas Tamm, după primul gol marcat pentru FCSB: "A fost un sentiment incredibil"

FCSB a rămas fără victorie în actualul sezon al Superligii şi după meciul cu FC U Craiova 1948. Vicecampioana României a remizat, scor 1-1, pe Arena Naţională.

Intrat în pauza meciului, în locul lui Bouhenna, Tamm şi-a făcut imediat simţită prezenţa în teren şi a marcat primul său gol pentru FCSB, în minutul 48.

"A fost foarte frumos să marchez în faţa unei asistenţe aşa numeroase. A fost un sentiment incredibil.

Mă simt foarte bine. Am fost primit bine de către fani, de către echipă. Sunt aici de trei săptămâni şi cred că m-am integrat bine în echipă" , a declarat Joonas Tamm.

FCSB - FC U Craiova 1948

FCSB şi FC U Craiova 1948 au încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul disputat duminică seara, pe Arena Naţională, în cadrul etapei a treia din Superligă

FCSB a deschis scorul pe Arena Naţională, printr-un jucător abia intrat pe teren, Joonas Tamm, care a înscris cu un şut din careu, în minutul 47.

Zece minute mai târziu, Dawa l-a călcat pe Andre Duarte în careu, iar arbitrul Adrian Cojocaru a acordat penalty după consultarea VAR. Lovitura de pedeapsă a fost transformată de Compagno.

• FCSB: Târnovanu - Ov. Popescu, Dawa, Bouhenna (Tamm 46’), Radunovic - Ad. Şut, Oaidă - Cordea, Olaru (Mamut 88’), Fl. Coman - I. Stoica (Oct. Popescu 68’). Antrenor: Nicolae Dică
  • FC U Craiova: R. Popa - Negru, Duarte, Paramatti, Huyghebaert – Achim (Marquet 74’), Asamoah – Baeten (Chiţu 74’), Bauza (R. Grigore 90’), Van Durmen (Enache 82’) – Compagno. Antrenor: Marius Croitoru