Record uluitor în Premier League. Ce echipă este la al treilea meci consecutiv cu gol marcat în primul minut de joc

Premier League

Brentford se află la al treilea meci consecutiv cu gol marcat în primul minut de joc în campionatul din Anglia.

Brentford, la al treilea meci consecutiv cu gol marcat în primul minut de joc

Brentford se obişnuieşte să înscrie rapid meciurile din Premier League. Bryan Mbeumo a marcat după 37 de secunde de joc, sâmbătă, pentru a-i oferi lui Brentford un avantaj de 1-0 împotriva lui West Ham.

Echipa sa a devenit prima din istoria Premier League care înscrie în minutul de deschidere în trei meciuri consecutive, relatează AP.

Yoanne Wissa a marcat după doar 21 de secunde în înfrângerea cu 1-2 a lui Brentford pe terenul echipei Manchester City, în urmă cu fix două săptămâni.

Mbeumo a înscris după 23 de secunde în înfrângerea cu 3-1 suferită în partida din deplasare cu Tottenham, weekendul trecut. Acesta se află la al 5-lea gol stagional în actualul sezon din prima ligă engleză.

Brentford urmează să joace în Premier League cu Wolves (a), Manchester United (d), Ispwich (a), Fulham (d) şi Bournemouth (a). Rămâne de văzut dacă acest record uluitor va putea fi prelungit.

Afla mai multe despre: premier leaguebrentfordmbeumo