Reghe, debut cu stângul la Neftchi! Înfrângere în preliminariile Conference League

Laurenţiu Reghecampf (46 de ani) a debutat cu stângul la Neftchi Baku, noua sa echipă, după despărţirea de U Craiova. Reghe a intrat "în pâine" la azeri direct în preliminariile Conference League, cu Aris Limassol, dar a pierdut cu 2-0 în tur, în deplasarea din Cipru.

Reghe a preluat pe Neftchi Baku la scurt timp după ce şi-a încheiat socotelile cu U Craiova, de unde a plecat de comun acord cu conducerea.

Neftchi Baku s-a deplasat la Limasol, în Cipru, pentru debutul lui Laurenţiu Reghecampf pe banca echipei din Azerbaijan.

Laurenţiu Reghecampf a avut parte de un debut nefast la Neftchi Baku. Aris Limasol a învins echipa lui Reghecampf cu 2-0, după două goluri marcate în repriza a doua. Mai întâi, brazilianul Caju a deschis scorul în minutul 53. Yannick Gomis a închis tabela, apoi, în minutul 66.

La Neftchi, Laurenţiu Reghecampf l-a folosit la debutul său şi pe fundaşul georgian Solomon Kverkvelia, fotbalist aflat şi pe lista de transferuri a FCSB în această vară. Returul va avea loc peste o săptămână, în Azerbaidjan.

Reghecampf a ajuns în Azerbaidjan pe 21 iunie, la scurt timp după despărţirea de U Craiova.

Afla mai multe despre: reghecampfneftchidebutconference league