Remiză MARE pentru Reghecampf! Echipa sa a smuls un punct, în inferioritate numerică, împotriva formaţiei de pe locul 2

Al Wasl a remizat 1-1 pe terenul echipei Al -Ahli Dubai, fosta formaţie a lui Cosmin Olăroiu.

Misiunea echipei lui Laurenţiu Reghecampf a fost una infernală. Aproape pe toată durata reprizei secunde, Al Wasl a evoluat în inferioritate numerică, după ce Khamis Esmail a fost eliminat în minutul 50.

În acel moment, Al Ahli conducea deja cu scorul de 1-0, după reuşita lui Leonardo din minutul 17. Cu zece minute înainte de final, golgheterul formaţiei lui Reghecampf, brazilianul Lima a restabilit egalitatea din lovitură de la 11 metri. Meciul a avut nu mai puţin de 8 minute de prelungire.

În urma acestui rezultat, Al Ahli Dubai este pe locul 2 cu 20 de puncte, în timp ce Al Wasl este pe 6, cu 12 puncte. Etapa viitoare, Al Wasl evoluează pe teren propriu împotriva fostei campioane, Al Jazira.

Afla mai multe despre: laurenţiu reghecampf