Rezultat suprinzător în Liga Naţiunilor! Anglia a fost învinsă de Ungaria, scor 0-1

Ungaria a învins selecţionata Angliei, scor 1-0, în Grupa 3 a Diviziei A din Liga Naţiunilor, într-un meci disputat, sâmbătă, la Budapesta.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Szoboszlai, din penalty, în minutul 66.

În Divizia B, Grupa 1, Armenia a dispus de Irlanda, scor 1-0, prin reuşita lui Spersţian (74).

Luxemburg a învins Lituania, scor 2-0, în Divizia C, Grupa 1, prin reuşitele lui Sinani, 44 şi 78.

Finlanda - Bosnia, scor 1-1, în grupa României din Liga Naţiunilor

Echipa Finlandei a remizat, scor 1-1, cu naţionala Bosniei-Herţegovina, în Grupa 3 din Divizia B a Ligii Naţiunilor, din care face parte şi România.

Pentru Finlanda a marcat Pukki, în minutul 45+1, din penalti. Golul Bosniei a fost înscris de Prevljak, în minutul 90+3.

România joacă la Podgorica, de la ora 21.45, cu Muntenegru, într-un meciul va putea fi urmărit în format live-text, pe orangesport.ro.

Afla mai multe despre: anglia-ungaria-liga naţiunilor