Rezultatele serii din Europa League | Lazio a făcut doar egal, acasă, cu Sturm Graz. Manchester United a învins Omonia Nicosia cu un gol în ultimul minut

UEFA Europa League

Echipa italiană Lazio Roma, fără Ştefan Radu, a încheiat la egalitate joi seara, pe teren propriu, meciul cu formaţia austriacă Sturm Graz, scor 2-2. Manchester United a învins greu echipa cipriotă Omonia Nicosia, scor 1-0. PSV Eindhoven (5-0) şi Trabzonspor (4-0) – victorii la scor în etapa a patra a grupelor din Europa League.

Lazio Roma a condus de două ori pe teren propriu, dar a fost egalată de fiecare dată. Ştefan Radu a rămas pe banca rezervelor întregul meci. În grupa F toate cele patru echipe se află la egalitate de puncte – câte 5, fiind despărţite doar de golaveraj.

Cu Cristiano Ronaldo integralist, Manchester United s-a chinuit pe teren propriu cu Omonia Nicosia. Casemiro a lovit bara, iar golul a venit în ultimele minute ale partidei.

PSV Eindhoven a administrat un 5-0 categoric echipei elveţiene FC Zurich, iar turcii de la Tranzonspor a învins cu 4-0 pr AS Monaco.

• Grupa H: Trabzonspor – AS Monaco 4-0 (Sarr 44 autogol, Vitor Hugo 48, Bardhi 57, Trezeguet 69);
  • Grupa H: Ferencvaros – Steaua Roşie Belgrad 2-1 (Zachariassen 23, Mmaee 61 / S. Mitrovic 55).

Afla mai multe despre: rezultate europa league