REZUMATE VIDEO | Surpriză uriaşă în Bundesliga. Bayern a pierdut cu Leipzig, iar Dortmund depinde doar de ea în cursa pentru titlu. Hertha Berlin a retrogradat

Bundesliga

Dortmund poate trece pe primul loc în Bundesliga, dacă o învinge astăzi pe Augsburg. Bayern a pierdut cu Leipzig şi îşi poate lua adio de la titlu.

Bayern a pierdut acasă cu Leipzig, iar Dortmund este la mâna ei în lupta pentru titlu în Bundesliga. Bavarezii au condus la pauză, datorită reuşitei lui Gnabry. A fost dezastru în repriza a doua pentru echipa lui Tuchel. Laimer a egalat, iar în ultimul sfert de oră, Leipzig a primit două penaltyuri. Nkunku şi Szoboszlai au înscris, iar Bayern - Leipzig s-a încheiat 1-3.

Suporterii lui Schalke au umplut stadionul, în speranţa că îşi vor ajuta favoriţii să scape de retrogradare. Iar tribunele au erupt încă din secunda 47. Terodde a deschis scorul, însă Frankfurt a reuşit să revină în meci. Kamada l-a păcălit pe portarul gazdelor, iar Tuta şi-a adus echipa în avantaj. Polter a salvat un punct pentru "mineri". S-a terminat 2-2, iar Schalke încă speră la salvarea directă.