România U17 a fost învinsă de Austria în cadrul unui turneu amical

Reprezentativa Under 17 a României participă în această săptămână la Syrenka Cup, turneu amical găzduit de federaţia poloneză! Vineri, 6 septembrie, a fost programat primul joc al tricolorilor din cadrul turneului, împotriva selecţionatei similare a Austriei, pierdut de România cu scorul de 3-1!

Tricolorii mici au avut o primă repriză bună, pe fondul căreia a venit şi golul lui Ştefan Bodişteanu din minutul 37. Acesta a fost şi scorul la finalul celor 45 de minute! După revenirea de la vestiare, nivelul de joc al selecţionatei noastre a mai scăzut. Astfel, austriecii au înscris de trei ori în 10 minute. Prima dată din lovitură de la 11m (70), apoi în minutele 72 şi 82.

Cel de-al doilea meci din cadrul turneului este programat pe 8 septembrie. Pentru că am pierdut cu Austria, vom juca împotriva Finlandei, formaţie care a pierdut cu 5-0 în faţa Angliei.