Ronaldo Deaconu a adus victoria echipei sale din Polonia. Mijlocaşul a marcat un super-gol | VIDEO

Fotbalistul echipei Korona Kielce, Ronaldo Deaconu, a marcat unicul gol al partidei de pe teren propriu cu Lechia Gdansk, câştigată cu scorul de 1-0, în etapa a 21-a a campionatului Poloniei.

Ronaldo Deaconu a adus victoria echipei sale din Polonia. Mijlocaşul marcat un super-gol | VIDEO

Deaconu a înscris în minutul 37.În minutul 60, de la Korona a fost eliminat Petrov.

Ronaldo Deaconu a evoluat până în minutul 66. Colegul său, Marius Briceag, a fost integralist.

Korona Kielce ocupă locul 16 în clasament, cu 20 de puncte, în timp ce Lechia este pe 13, cu 22 de puncte.