”Rrahmani e un jucător în Giuleşti, altul în deplasare”. Atacantul Rapidului, ”anemic” în meciurile cu Oţelul Galaţi şi Hermannstadt | EXCLUSIV

Rapid

Echipa sibiană FC Hermannstadt a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu Rapid Bucureşti, într-un meci al etapei a 11-a din Superligă.

Rrahmani, ”anemic” în meciurile din deplasare

Rapid a deschis scorul încă din minutul 3 la Sibiu: cursă pe dreapta a lui Braun, centrare şi gol cu capul pentru Alexandru Ioniţă. Însă giuleştenii au cedat repede controlul partidei şi gazdele au început să se apropie de poarta lui Horaţiu Moldovan.

După câteva ocazii ratate, Hermannstadt a înscris în minutul 45+3, prin Baba Alhassan, dar golul a fost anulat pentru ofsaid. Elevii lui Măldărăşanu au egalat în minutul 55, prin Marius Găman. S-a încheiat 1-1 şi Rapid este pe locul 3, cu 19 puncte, în timp ce Hermannstadt se află pe locul 5, cu 15 puncte.

Rrahmani nu a făcut diferenţă în meciurile pe care Rapidul le-a jucat în deplasare în această perioadă. Aspect remarcat şi de MM Stoica, chiar după meciul cu FC Hermannstadt.

”E o diferenţă faţa de Rapidul de pe teren propriu şi cel din deplasare. Acasă sunt mult mai energici. Rrahmani e un jucător acasă, altul în deplasare. El ştie fotbal, dar are nevoie să îl ajute echipa! Rrahmani e posibil să se bată cu şanse reale la titlul de golgheter, va mai marca”, a mărturisit MM Stoica la Orange Sport.

Echipele care au evoluat:

• HERMANNSTADT: Căbuz - Medina, M. Găman, Ionuţ Stoica, Butean - Neguţ (Fonseca 79), Mino Sota, Baba Alhassan, S. Balaure (Oroian 70) – Bucuroiu (A. Jipa 70), D. Paraschiv (Biceanu 90). ANTRENOR: Marius Măldărăşanu
  • RAPID: H. Moldovan - Braun, Săpunaru, P. Iacob, Borza – Al. Ioniţă (C. Cîrjan 59), Al. Albu (Oaidă 65), Emmers (Kait 46) – Funsho Bamgboye (Pănoiu 59), A. Rrahmani, Petrila (Papeau 70). ANTRENOR: Cristiano Bergodi

Afla mai multe despre: rrahmanirapidgiuleştimm stoica