Rusia a învins Kîrgîzstan într-un meci amical. Pentru ruşi urmează un amical cu Iranul

Echipa naţională a Rusiei, exclusă din competiţiile oficiale de către FIFA şi UEFA, a disputat sâmbătă un meci amical în compania naţionalei din Kîrgîzstan. Rusia a învins cu 2-1.

Meciul de la Bişkek s-a disputat pe Stadionul Dolen Omurzakov şi a fost primul meci al Rusiei în acest an, dar şi prima întâlnire din istorie între cele două echipe naţionale.

Kîrgîzstan a deschis scorul în minutul 24, prin Alimardon Shukurov. În minutul 30, Rusia a egalat dintr-un penalti transformat de Aleksandr Sobolev. Golul victoriei a fost înscris de Daniil Utkin în minutul 87.

Următorul meci amical al echipei naţionale a Rusiei va fi împotriva Iranului, în data de 10 noiembrie.

Afla mai multe despre: naţională rusiei